Ми частенько «ламаємо» собі голову над питаннями:
· як управляти своїми грошовими надходженнями і виплатами?
· як не заплутатися в різноманітті інструментів інвестування і заощаджень?
· як знизити ризик і підвищити прибутковість своїх інвестицій?
Планувати фінанси не менш важливо, ніж планувати власний бізнес або майбутнє життя. Багато людей ретельно планують, наприклад, відпустку, але їм і в голову не приходить спланувати власні фінанси на тривалу перспективу, щоб через деякий час пожинати плоди цього планування.
Ми весь час комусь платимо: платимо за продукти та товари придбані в магазині (на ринку тощо), платимо за побутові послуги, платимо за комунальні послуги і так далі. Але ж це ми платимо комусь – продавцю товарів, виконавцю послуг тощо. А чи хоча б щось ми платимо собі? А між тим, використовуючи правило «заплати собі в першу чергу», кожна людина, може створити собі фінансовий потік, який в майбутньому принесе відчутні результати.
Ось тут нам у пригоді може стати особистий фінансовий консультант - спеціаліст, який допомагає наводити лад у фінансових справах:
· допомагає планувати сімейний бюджет;
· підкаже як раціональніше вирішити питання тимчасового перевищення витрат над поступленнями коштів у сімейний бюджет;
· які інструменти краще використати для фінансового захисту своєї сім’ї;
· порекомендує шляхи інвестування коштів для створення власного капіталу.
Професія “фінансовий консультант” існує з 1916 року. Її батьківщина – Велика Британія.
Те, що за кордоном прийнято давно, для нас поки в новинку. В Європі понад 50% фінансових угод фізичних осіб укладають через фінансових консультантів. У США цей показник становить 60%, в Австралії – 85%! Більшість сімей мають свого фінансового радника. Що це за професія?
Основна місія особистого фінансового консультанта пропонувати оптимальні рішення у сфері особистих заощаджень та інвестицій.
По-перше, фінансовий консультант допоможе скласти особистий фінансовий план або інвестиційний план. Таким чином, виходить наочне уявлення про те, чи є відповідність між доходами і витратами, в які моменти спостерігається надлишок або дефіцит грошових коштів. Крім того, особистий фінансовий план можна використовувати і як інструмент управління особистими фінансами, тому що він дозволяє побачити можливу тимчасову нестачу грошей у майбутньому, а отже, запобігти їй. Фінансове планування допоможе знизити можливі ризики, імовірність неприємних, накладних ситуацій.
По-друге, фінансовий консультант допоможе сформулювати власні інвестиційні цілі. Всім відомо, що в Україні краще жити за принципом «сподівайся на себе»: якщо ще в радянський час турбота про досягнення наших цілей (житло, освіта, медицина) частково лежала на плечах держави, то сучасні реалії такі, що на державну допомогу краще не розраховувати. До того ж життя навчило нас постійно пам'ятати про інфляцію. У таких умовах цілком природно, що кожен починає замислюватися про необхідність заощадження і вигідного інвестування коштів. Благо, вибір є: акції, облігації, державні і муніципальні цінні папери і т.д.
Щоб розібратися в цьому різноманітті і зробити правильний вибір, потрібно знати і враховувати відмінності в режимах оподаткування, ліквідності, в співвідношеннях дохідності та ризику, законодавче регулювання та перспективи розвитку. Все це входить у сферу компетентності фінансового консультанта, тому що ця професія зобов'язує бути універсальним фахівцем з широкого спектру сучасних фінансових послуг: від основ фінансового та податкового законодавства до вирішення фінансових проблем кожної конкретної родини.
Особистий фінансовий консультант дасть рекомендації з вибору потрібного Вам інструменту інвестування (заощадження) для досягнення конкретно визначеної мети.
Результатом і метою роботи консультанта є підвищення рівня матеріального добробуту клієнта.
По-третє, особистий фінансовий консультант повинен бути незалежним.
Незалежний консультант працює самостійно, тому зацікавлений не стільки в продажу конкретної фінансової послуги, скільки в задоволенні Ваших потреб. Орієнтованість незалежного консультанта на запити клієнта дозволяє йому представляти інтереси клієнта, успішно співпрацюючи відразу з кількома банками, страховими копання, вибирати з них найбільш відповідні, контактувати з кращими пайовими та пенсійними фондами, беручи до уваги найголовніше - Ваші інтереси.
(Не слід плутати фінансового консультанта з представниками кредитних установ, страхових чи інших фінансових компаній, які зацікавлені лише в продажі продукту власної компанії, але аж ніяк не в результатах і, як правило, навіть не мають відповідної освіти).
Отже, до фінансового консультанта можна звернутися по більшості найважливіших питань із галузі фінансів. Чудово розбираючись в основних фінансових проблемах, консультант має можливість надати консультативну допомогу у плануванні сімейного бюджету. Він структурує поточні (сьогоденні) і майбутні фінансові потреби і рекомендує шляхи оптимального їх задоволення з урахуванням особливостей оподаткування.
Я отримав економічну освіту на фінансово-економічному факультеті Київського інституту народного господарства (тепер Київський національний економічний університет). За 30 років працював на посадах від економіста до заступника голови правління банку, заступника голови кредитної спілки, директора підприємства.
Тридцятирічний досвід роботи дозволяє мені розуміти всі фінансові проблеми, які виникають, проводити аналіз конкретних обставин та надавати рекомендації, які допоможуть Вам у вирішенні цих проблем.
Я незалежний від фінансових установ, що надає Вам перевагу великого вибору фінансових продуктів і послуг для вирішення поставлених цілей. Кожен клієнт отримає індивідуальне рішення, яке максимально відповідає лише йому, з урахуванням його цілей можливостей та конкретної життєвої ситуації.
Для мене головним завжди є задоволений клієнт.
Якщо у Вас виникли будь-які запитання, будь ласка, зверніться до мене.